KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14419016
nr 1441 9016
Herman Lindqvist
(1868-1923), Sverige
"Bågsmans gård, Stora Tuna". Signerad, daterad -39. Akvarell, 50x72 cm, yttermått inklusive ram: 60x81 cm
Herman Axel Fritiof Lindqvist, svensk målare född i Stockholm 1868, död 1923.
Utrop:
500 kr
måndag 10 januari 2022
kl 19:58:12
Herman Lindqvist
Läs mer om Herman Lindqvist